Descriere
Porotherm 36.5 TermoPlus este un bloc ceramic șlefuit cu inserții de vată minerală bazaltică – realizat în fabricile din Germania din materiale 100% naturale și este destinat zidăriilor cu rosturi subțiri pentru execuția pereților nestructurali din zidărie.
Blocurile ceramice Porotherm 36.5 TermoPlus se pot pune în operă utilizând mortar pentru rosturi subțiri Porotherm sau spumă adezivă Porotherm Dryfix extra – care permite execuția lucrărilor mult mai rapid și la temperaturi scăzute de până la -5 grade Celsius. Produsul este disponibil și sub formă de jumătăți.
Informatii aditionale
| Dimensiuni Porotherm | 248 x 365 x 249 |
|---|---|
| Buc/palet | 48 |
| Greutate/bucată | 15 kg |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 16 buc |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 44 buc |
| Rezistență compresiune | 12,5 N/mm² |
| Conductivitate termică | 0,08 W/mK |
| Densitate aparentă | 670 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |









