Descriere
Porotherm 15 N+F este un bloc ceramic cu nut și feder destinat execuției pereților nestructurali de compartimentare din zidărie cu protecție împotriva penetrării apei. Porotherm 15 N+F oferă cel mai bun randament în execuție a zidăriei cu un necesar de 8 buc/mp de perete și fără mortar în rostul vertical.
Informatii aditionale
| Dimensiuni Porotherm | 500 x 150 x 238 mm |
|---|---|
| Buc/palet | 64 |
| Greutate/bucată | 14 kg |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 8 buc |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 54 buc |
| Rezistență compresiune | 10 N/mm² |
| Conductivitate termică | 0,282 W/mK |
| Densitate aparentă | 790 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |









