Descriere
Ventilație optimă
- Ventilează rapid si eficient încăperile, precum băi, bucătării sau cămări.
Timp de execuție redus
- Zidirea se face tradițional timpul de execuție fiind mult mai mic în comparație cu alte soluții ce necesită mascare cu sisteme din profile și gips-carton.
Rezistență mecanică
- Structura sistemului de ventilație este rigidă și stabilă datorită rezistențelor mecanice superioare altor soluții, cum ar fi structurile realizate cu profile și gips-carton.
Informatii aditionale
| Dimensiuni Evoceramic | 240 x 240 x 238 mm |
|---|---|
| Rezistență compresiune | 10 N/mm² |
| Volum goluri | < 65% |
| Aria suprafeței libere | 254 mm² |
| Greutate medie/cărămidă | cca. 7.5 kg |
| Densitate aparentă | cca. 550 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 69.5 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 4 buc |
| Tip zidărie | neportantă |
| Destinație | interior |
| Nr. cărămizi/palet | 96 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1.32 m³/palet |









